БУЛІНГ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА ТА ШЛЯХИ ЇЇ ВИРІШЕННЯ

МИ – ПРОТИ БУЛІНГУ!

/Files/images/zagruzki/1536936406_booling3.png

Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг.

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) протягом останніх трьох місяців. 24% дітей стали жертвами булінгу, і 48% з них нікому не розповідали про ці випадки.
Такими є результати дослідження, проведеного ЮНІСЕФ цього року.
Булінг - важлива проблема для дітей в Україні.

/Files/images/zagruzki/144_n.jpg /Files/images/zagruzki/144694n.jpg

ЮНІСЕФ розпочинає кампанію проти булінгу.
Був заснований сайт stopbullying.com.ua, де школярі та батьки можуть дізнатися про булінг.

Якщо ти став жертвою Булінгу, одразу звертайся до вчителя, адміністрації школи , психолога або соціального педагога, поки тебе не почують. Допомога дорослих дуже потрібна особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю.

/Files/images/La_strada_2_2.gif
Гаряча телефонна лінія щодо булінгу - 116 000
Національна дитяча лінія - 116 111 або 0800 500 225 (з 12.00 до 16.00)
Гаряча лінія запобігання насильству - 116 123 або 0800 500 335
Уповноважений Верховної Ради з прав людини -0800 501 720
Уповноважений Президента України з прав дитини- 044 255 76 75
Центр надання безоплатної правової допомоги - 0800 213 103
Національна поліція України - 102

На допомогу :

Сторінка соціального педагога ЗЗОШ №49 Коваль Н.Г.
Сторінка педагога організатора ЗЗОШ №49 Карнаух А.В.

Корисна інформація :

1. Як батькам упоратися з булінгом. ЗЗОШ№49 Коваль Н.Г.
  2. Методичні рекомендації щодо формування безпечного освітнього простору, запобігання булінгу та мобінгу в Новій українській школі
  3. Рекомендації щодо подолання дитячої агресивності
  4. Порядок реагування закладуосвіти на випадки булінгу(цькування)
  5. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ
  6. Положення про комісію з розгляду питань булінгу ( цькування)
  7. Корисні посилання, щодо теми булінгу МОН України

План заходів на 2019-2020 н.р., спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

План заходів щодо профілактики булінгу 2020/2021 навчальний рік

План заходів щодо профілактики булінгу 2021/2022 навчальний рік стр1. стр.2

Відеоматеріали:

З метою профілактики і захисту дітей від шантажу у цифровому просторі, сексуального насильства та експлуатації
Stop Sexting - соціальна реклама «Припиніть струшувати дитину»

Як боротися з булінгом: поради для дітей Як запобігти булінгу: поради для свідків Як зупинити булінг: поради для батьків Інформування про булінг

Нормативні документи:

Наказ МОН України Про реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти.

Наказ МОН України Про затвердження методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами тра службами.

Наказ ДОН ЗМР Про невідкладні заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству

Коментарi